Döbbenetes információkat teregetett ki a HVG, amelyek új fénytörésbe helyezik Botka "96 százalékos" kongresszusi megválasztását.
Azzal már több ízben foglalkoztunk, hogy a porcelánbolti elefántként viselkedő szegedi polgármester milyen jóvátehetetlen károkat okoz az ellenzéki oldalon, most azonban Botka párton belüli legitimitása is megkérdőjeleződött.
Biztos sokan észrevették már, hogy amikor Botkának elfogy minden érve amellett, hogy miért kell folytatni ezt az önsorsrontó kirekesztő tempót, vagy amikor szembesítik, hogy januári debütálása óta 10 százalékon befagyott az MSZP támogatottsága, olyankor mantraszerűen egy "végső érvet" szokott szajkózni: hogy őt bizony 96 százalékkal választotta miniszterelnök-jelöltnek az MSZP kongresszusa.
fotó: Tóth Gergő / Népszava
Ennek a "96 százalékos" megválasztásnak ad teljesen új fénytörést a hvg.hu pénteki cikke, amelyből kénytelenek vagyunk szó szerint idézni:
"Egy szocialista politikus érdekes választási metódusról beszélt a hvg.hu-nak. Miután Botka volt az egyetlen jelölt, ezért aki nemmel szavazott, annak át kellett húznia a nevét, az üresen leadott szavazólap érvényes igen szavazatnak számított.
Forrásunk szerint még toll sem volt a fülkékben, álltak viszont mellette segítők, akiktől szükség esetén lehetett kérni. Könnyen kiszúrható volt ez által, ki van Botka ellen. Így mennyire titkos egy szavazás?! – kérdi a párttag.
Azt, hogy így kellett szavazni, ketten is megerősítették."
Eddig az idézet.
Értjük, ugye?
A változtatás nélkül leadott szavazólap azt jelenti, hogy Botkára voksolsz, viszont a fülkék melletti "segítőktől" kell tollat kérni, ha Botka ellen akarsz szavazni. Nesze neked, titkos választás.
2017-ben így működik egy úgynevezett "demokratikus párt". Ennek ismeretében az is csoda, hogy 4 százalék megkockáztatta, hogy szembe menjen a főiránnyal.
Miközben ha mástól nem, Molnár Zsolttól tudhatjuk: sokan vannak az MSZP-ben, akik megálljt akarnak parancsolni a Botka-féle vagdalkozó, ellenzéki pártokat elvadító politikának, mielőtt végképp elúszik a 2018-as kormányváltás esélye.
Botka helyében pedig mostantól nem büszkélkednénk azzal, hogy Sólyom László szégyenteljes, vakondozós megválasztásával azonos módon lett a pártja miniszterelnök-jelöltje. A szavazás titkosságát lábbal tiporva, a demokráciát szembeköpve.
Hogy Botka permanens ámokfutásának lesz-e következménye a saját pártjában, az még a jövő zenéje, az viszont nem kérdés, hogy a 2018-as választásokon biztosan lesz. Sokan fogják úgy gondolni: azért nem érdemes kormányt váltani, hogy ugyanaz jöjjön pepitában.