Botka Lászlót szombaton választja meg az MSZP-kongresszus a párt hivatalos miniszterelnök-jelöltjének.
Csak a legjobb memóriájúak emlékezhetnek rá, hogy amikor december végén berobbant az országos politikába (amivel megszakította az ellenzéki tárgyalásokat), három feltételhez kötötte az indulását.
Ahogy ez a decemberi Index-cikk tudósít róla, Botka azt állította: három feltétel teljesülése esetén hajlandó vállalni a jelöltséget.
1. Közös ellenzéki listát akar
2. Azt, hogy az egyéni jelöltek kiválasztásánál ne a párthovatartozás, hanem a szavazatszerzési képesség számítson
3. Megállapodást kell kötni az "új baloldali politikáról".
A jegyzőkönyv kedvéért vegyük át gyorsan, mi teljesült a nagy garral bejelentett decemberi feltételekből!
1. feltétel: Közös ellenzéki listák biztosan nem lesznek, ettől minden mérhető ellenzéki párt elzárkózott. A DK-val való összefogást maga Botka László fúrta meg, amikor ki akarta rekeszteni a DK legitim módon megválasztott elnökét a listáról. A DK értelemszerűen összezárt Gyurcsány mögött, és kikérte magának, hogy Botka beavatkozzon egy tőle független párt belügyeibe.
Juhász Péter pedig hetek óta arról beszél, hogy két "pólusra" van szükség, azaz két külön listára. Egyiken induljon az MSZP, a másikon pedig a 2010 után alakult pártok, amelyek épp az MSZP ellenében, annak kritikájaként alakultak meg.
2. feltétel: Hogy az egyéni jelölteknél ne a párthovatartozás döntsön, ez gyakorlatilag az ellenzéki előválasztással valósulhatott volna meg. Ha az előválasztás megtörténik, lett volna esélye, hogy nagy számban indulhassanak pártoktól független, erős helyi emberek.
A Párbeszéd hónapokig szorgalmazta az előválasztás koncepcióját, majd február közepén Szabó Tímea bejelentette, hogy leszállnak róla - egyébként pont Botkát okolva a meghiúsulása miatt.
3. feltétel: Megállapodás az "új baloldali politikáról". Ez váltotta ki a leghevesebb vitákat. Azóta ugyanis kiderült, Botka mit ért "új baloldali politika" alatt. Szociális uszítást a középosztály és afölött élők ellen, rákosista kampányszlogeneket, valamint ami a legaljasabb dolog: tehetős és tehetős ember összemosását, függetlenül a vagyon keletkezésének módjától.
Összemossa a korrupt, tolvaj gazembereket a családjukért napi 10-12 órát gürcölő kisvállalkozókkal, egyaránt "gazdagként" azonosítja őket, majd kilátásba helyezi a durva megadóztatásukat. Miközben a narancsos gazembereket nem megadóztatni kellene, hanem a törvény erejével visszavenni az orvul szerzett zsákmányt - a startup-vállalkozókat, szorgalmas középosztálybelieket viszont békén hagyni, sőt segíteni.
Az értelmiség színe-java, a kiváló Seres Lászlótól Puzsér Róbertig, Tóta W. Árpádtól Kálmán Lászlóig el is ítélte Botka demagóg, aljas politikáját. Csakúgy, mint a mérhető ellenzéki pártok: az Együtt vagy a DK. Szigetvári Viktor például egy hosszú és alapos cikkben a Kettős Mércén.
A Botka-féle politikáról tehát nem lesz megállapodás az ellenzéki pártok között, mert az komplett blődség és szociális uszítás, amihez az MSZP-n kívül senki nem adja a nevét.
És akkor a végére sikerült megfejelni mindezt a 13. havi nyugdíj szuperdemagóg ígéretével, ami akkora szavazatvásárló kamu, hogy a Holdról is bűzlik. Sajnos akárhogy keressük a naptárban, nem találunk benne 13. hónapot, akkor meg mi ez az ócska parasztvakítás? Ebbe a blődlibe egyszer már belerokkant az ország, aminek 10 százalékos költségvetési hiány, majd megszorítás, majd Fidesz-kormányzás lett a vége. Tényleg nem tanulunk a múltból?
Botka egyetlen induló feltétele sem teljesült, de ugye vérbeli politikusként miért is kellene tartania magát a saját szavához?
Ceterum censeo: Az MSZP történelmi bűnt követ el, ha tovább erőlteti Botkát. Sürgősen vissza kell ülni a tárgyalóasztalhoz és az ellenzékkel közösen megtalálni azt a pártfüggetlen, vállalható jelöltet (Andor Lászlótól Balázs Péterig hosszú a lista), akit mindenki jó szívvel tud támogatni!
Ha Botka önzősége és rövidlátása miatt újabb 4 évig a nyakunkon marad a fideszes bagázs, azt már soha nem bocsátják meg az emberek MSZP-nek.
Oszd meg cikkünket, ha egyetértesz!