Feladta a Párbeszéd: nem küzdenek tovább, hogy demokratikus előválasztás döntsön az ellenzéki oldalon Orbán Viktor kihívójáról.
A baloldali kispárt az elmúlt fél évét erre a koncepcióra tette rá, Szabó Tímea nem is tudta leplezni a csalódottságát: leginkább Botka Lászlót és az MSZP-t hibáztatta, amiért megfeneklett az ügy.
Az MSZP hozta a szokásos sunyi tempót, ami miatt minden ép érzékű ember hidegrázást kap a szocialistáktól. Az MSZP ugyanis előbb szavakban elkötelezte magát a demokratikus előválasztás mellett, majd miután Botka decemberben ukmukfuk bedobta a saját önjelöltségét, gond nélkül besoroltak mögé. Mintha nem pont az ellenkezőjében állapodtak volna meg előtte.
Botka ráadásul feltételeket szabott, amelyek közül - a tudomány mai állása szerint - egy darab sem fog teljesülni. Két hónappal Botka viharos bejelentkezése után távolabb vagyunk a kormányváltástól, mint annak előtte.
Öt pontban, hogy a porcelánbolti elefántként viselkedő szegedi polgármesternek mit sikerült elbénáznia eddig:
1) Botka első feltétele, a közös lista szinte biztosan nem fog teljesülni. A nagyobb ellenzéki pártok ugyanis tanultak a 2014-es vereségből, és nem akarnak már közös listát. Azzal senki nem tudja megmutatni az igazi karakterét és maximálni a szavazatokat. A közös lista csak a mikropártoknak jó, hogy a nagyok hátán bemásszanak a Parlamentbe, és szerezzenek pár megúszós kamuhelyet. Hogy ez hova vezet, arról elég legyen két szót mondani: Fodor Gábor. Ellenzéki politológusok korábban már sok helyen szenvedélyesen szétszedték a közös listát, érveikkel javarészt egyetértve annyit mondhatunk: Botka megbukott a közös lista ötletével.
2.) Botka egy másik feltétele, hogy Gyurcsány Ferenc vonuljon vissza 2018-ban, szintén aligha fog teljesülni. Gyurcsány az elmúlt évtizedben komoly erőfeszítéseket tett, hogy függetlenítse magát az MSZP piszkos gazdasági hátországától, a puchlászlók, bajaferencek, boldvailászlók világától. Létrehozott egy pártot, amit tartósan 5 százalék fölött mérnek, amivel saját jogon tényezője a magyar politikának. Nehezen képzelhető el, hogy majd az MSZP önjelöltjének parancsára fogja sutba dobni az eddigi munkáját. (Bónusz: pont amelyik pártnak a mocskos gazdasági ügyei miatt hozta létre a saját formációját)
3.) Az előválasztás kudarcáról már szóltunk a bevezetőben, ez szintén Botka miatt feneklett meg. Botka szembemenve az MSZP korábbi ígéretével, közölte: hallani sem akar demokratikus előválasztásról. Elvárja, hogy mindenki álljon be mögé és punktum. Mert ő úgy kelt fel, hogy közös miniszterelnök-jelölt akar lenni. (Ilyen alapon kár is demokratikus oldalnak hívni a Fidesszel szemben álló tömböt.)
4.) Fél nap alatt kudarcot vallott Botka legújabb taktikázása is. Hétfőn ugyanis azt jelentette be: az LMP-vel kezd tárgyalásokat az összefogásról. Schifferék viszont pár órán belül keményen visszaüzentek, és gyakorlatilag kikosarazták. Ungár Péter a HírTV-ben közölte: Az LMP határozottan visszautasította a baloldali összefogás(-szerűség) és Botka László szocialista miniszterelnökjelölt közeledését. Kijelentette: Az LMP mandátumokról semmiképp sem egyezkedik majd Botkával.
5.) Bónuszként Botka miatt komplett lejáratódott a Bitó-szalon, de ezért a legkisebb kár. A királycsináló ellenzéki kör régóta próbálja a háttérben osztani a kártyákat. Lengyel László, aki minden erős emberbe volt már szerelmes politikailag (hogy aztán pár év múlva látványosan kiábránduljon belőlük) most épp Botka Lászlónak nyújtja halálos ölelését. Lengyel ezúttal a DK alelnökét akarta Gyurcsány ellen fordítani, hogy mindenki felsorakozzon új kedvence, Botka mögé. Kavarása azonban gyorsan lelepleződött, így a lejárt szavatosságú óbalos értelmiségiek a maradék tekintélyüket is elveszítették.
Hát ennyit sikerült eddig elérnie az önjelölt messiásnak, de láthatóan kell még neki pár hét, hogy rájöjjön: ha belegebed, sem lesz belőle összellenzéki jelölt.
Feltételei buták és teljesíthetetlenek, lassan minden ellenzéki párt kikosarazta, de az MSZP csak tolja őt izomból, mint anno Szili Katalint Sólyommal szemben. Rossz vége lesz.